Кошик пустий
Головна » Статті » Мікроклімат

Як вибрати зволожувач повітря?

По-перше, нам потрібно з’ясувати що таке відносна вологість повітря?

Вологість повітря – кількість водяної пари, що міститься в повітрі. При різній температурі, той самий обсяг повітря може містити різну кількість пари – чим більше температура, тим більша кількість води може втримуватися в повітрі.

Відношення максимально можливої кількості пари, що може міститись в повітрі при даній температурі до фактичної, виражене у відсотках, і називається відносною вологістю повітря.


Чому повітря потрібно зволожувати?

Влітку повітря зазвичай дуже сухе, а активне користування кондиціонерами в цей період додатково зменшує кількість водяної пари в повітрі. Взимку, під час опалювального сезону, в повітрі також міститься дуже мало водяної пари. І хоча відносна вологість морозного повітря звичайно становить 80-90%, в опалюваному приміщенні ця кількість становить лише 20-30%.

Низький рівень вологості повітря прискорює випаровування води. Пересихає грунт у вазонах з кімнатними рослинами, розсихається дерев’яний паркет, меблі, дерев’яні двері й вікна, книги, музичні інструменти, псуються витвори мистецтва. А також через втрату вологи різко зменшується електропровідність одягу, лінолеуму, предметів побуту. Це призводить до нагромадження статичної електрики – багато хто відчував на собі, як «стріляється» узимку одяг.

Але найважливіше, що низький рівень вологості повітря впливає на самопочуття людини, адже ми на 90% створені з води. Особливо сильно це впливає на стан шкіри, адже волога, яка швидко випаровується, не компенсується. Якщо у Вас нормальна шкіра, то взимку її сміливо можна віднести до розряду сухої: шкіра стає чутливої, на ній виникають мікротріщини,особливо це стосується стоп, шкіра швидко старіє.

Також недостатня вологість повітря негативно впливає на дерев’яні меблі, паркет, кімнатні рослини. Дуже шкідливе сухе повітря для дітей, оскільки дитячий імунітет більш чутливий до порушень мікроклімату в приміщенні. При вдиханні сухого повітря пересихають слизові оболонки, в результаті чого підвищується ризик респіраторних та інфекційних захворювань внаслідок зниження захисних функцій організму.

Оптимальний рівень відносної вологості повітря – 40-60%. Підтримувати його краще за допомогою спеціального обладнання – зволожувачів повітря. Адже всі інші методи, як ємності з водою, акваріуми, часте вологе прибирання не дають бажаного результату і підвищують рівень абсолютної вологості лише в межах 1-5%.


Типи зволожувачів повітря
  • Традиційні зволожувачі повітря

    В основу роботи цих приладів закладений принцип природного випаровування холодної води. Вода заливається в спеціальну ємність, подається на піддон і потім потрапляє на випарні елементи – картриджі, фільтри, диски. Найпростіші моделі використовують паперові картриджі. Більш дорогі моделі обладнані пластиковими обертовими дисками, розташованими на випарнику.Вбудований вентилятор допомагає прогнати повітря через випарні елементи, тим самим зволожуючи його.

    Продуктивність традиційних зволожувачів 3,5-8,0 літрів на добу, а потужність від 20 до 50 Вт.

    Традиційні зволожувачі працюють практично безшумно, споживають мало електроенергії, відносно недорогі, але для їх роботи рекомендується використання дистильованої води (щоб рідше змінювати зволожуючі картриджі) – і це досить затратно, а також багато моделей не обладнані гигростатом. Відсутність гігростата означає відсутність можливості контролювати вологість.

  • Парові зволожувачі

    В основу роботи зволожувачів повітря даного виду покладено принцип випаровування гарячої води, яка нагрівається від 2-х електродів. Вода перетворюючись на пару і зволожує повітря.Ці прилади досить швидко зволожують повітря, причому швидкість зволоження безпосередньо залежить від потужності зволожувача.

    Парові зволожувачі також досить надійні з точки зору пожежної безпеки, оскільки при википанні води відключаються автоматично.

    Додатковою перевагою зволожувачів даного типу є можливість використовувати їх як інгалятора або проводити аромотерапію, додаючи у воду ефірні масла.

    З недоліків варто відзначити, що можна обпектися об перші клуби пари, які виходять із приладу. Тому варто бути уважними, особливо якщо в будинку є діти. Також, незважаючи на досить простій догляд, приблизно раз на місяць паровий зволожувач необхідно очищати від накипу.

    При виборі парового зволожувача обов’язково зверніть увагу на його стійкість, а також на наявність гігростата – пристроя для регулювання оптимального зволоження і відповідно, енергоспоживання.

  • Ультразвукові зволожувачі

    Зволожувачі даного типу працюють за допомогою ультразвуку (вібрації високої частоти спеціальної мембрани), який розпилює дрібні частинки води, при цьому сухе повітря подається з допомогою вентилятора. Змінні фільтри-картриджі очищають воду від солей, пом’якшуючи її і тим самим оберігаючи предмети інтер’єру від білого нальоту. Деякі моделі ультразвукових зволожувачів обладнаніпристроєм, що нагріває воду до 80 градусів, таким чином знезаражуючи її.Зазвичай всі моделі ультразвукових зволожувачів обладнані гігростатом, за допомогою якого вологість автоматично підтримується на заданому рівні.

    Управління ультразвуковим зволожувачем може бути механічним (поворотна ручка) або електронним (сенсорна панель) – прилади з електронним управлінням дорожчі. Деякі моделі обладнані дисплеєм, на якому відображається рівень вологості в приміщенні.

    Ультразвукові зволожувачі працюють тихо, продуктивні – можуть справлятися з великими площами, споживають мало електроенергії. Недоліком ультразвукових зволожувачів є висока вартість і необхідність заміни фільтра-картриджа раз на 2-3 місяці.

  • Зволожувачі-очищувачі повітря (мийки повітря)

    Прилади цього типу не тільки зволожують, але і очищають повітря від пилу, алергенів, запахів. Для зволоження і очищення зазвичай не потрібні змінні фільтри – їхня роль виконує система пластикових дисків зі спеціальною адсорбуючою поверхнею. Диски обертаються і при цьому омиваються водою, яка знаходиться в піддоні. Коли сухе повітря проходить між дисками, воно насичується вологою і очищається від забруднення. Такі зволожувачі-очищувачі обладнанііонізуючим срібним стрижнем, який здійснює біологічну очистку води, що випаровується. Більшість моделей можуть виконувати функцію ароматизації приміщення, завдяки наявності контейнера для ефірних масел.Споживана потужність у «мийок повітря» – 20-40 Вт, продуктивність – 3,5-8 літрів/добу. Прилади цього типу обладнані електронним гігростатом, а також звичайно інформують користувача про процес зволоження за допомогою дисплею.

    Зволожувачі-очищувачі ефективні, надійні, прості в користуванні, звичайно не вимагають витратних матеріалів, економно споживають електроенергію. Недоліками таких приладів є висока вартість і, часто, великі розміри.


На що звернути увагу при виборі зволожувача повітря
  • Об’єм приміщення.
    Не варто купувати прилад, який розрахований на 60 м кв., якщо площа вашої кімнати 15 м кв. Але, щоб якісно очистити повітря, прилад повинен пропускати крізь себе за одну годину три об’єми приміщення.

  • Вода.
    Варто звернути увагу і на те, яку воду потребує для своєї роботи зволожувач повітря: дистильовану чи звичайну питну.

  • Ступінь очищення повітря від забруднень.
    Зволожувачі та очищувачі повітря повинні вловлювати максимальну кількість шкідливих для здоров’я людини хімічних речовин і весь пил, що знаходиться в підвішеному стані.

  • Наявність гігростату.
    Це функція, яка дає можливість утримувати рівень вологості на заданому рівні. Таким чином ви зможете уникнути надмірної зволоженості повітря.

  • Споживча потужність.
    Більшість зволожувачів повітря є енергомічні. Але чим вища потужність, тим швидше прилад зможе зволожити повітря у кімнаті. Що важливіше економія електроенергії чи час зволоження – вибір за вами.

  • Рівень шуму.
    Цей параметр залежить від конструкції приладу. Чим нижчий рівень шуму, тим комфортніше буде перебувати у приміщенні де працює зволожувач.

  • Витрата води.
    Вимірюється в літрах на добу або в грамах за годину. Більшість побутових зволожувачів випаровують від 8 до 12 літрів на добу і цього цілком достатньо;


Декілька порад щодо вибору моделі зволожувача для конкретного приміщення:
  • Зволожувач для вітальні
    Вітальня – це обличчя оселі, отже, у якості зволожувач повітря ми рекомендуємо встановити невеликий кімнатний зволожувач з функцією декоративної підсвітки можливістю генерації декоративного туману.

  • Зволожувач для дитячої кімнати
    Зволожувач повітря для дітей повинен бути безпечним, не викидати в повітря шкідливі речовини, з функцією іонізації повітря, також стане у нагоді і функція ароматизації повітря,що дозволить використовувати терапевтичні властивості ефірних масел, створюючи додатковий дезінфікуючий та інгаляторний ефект.

  • Зволожувач повітря для оранжереї, зимового саду, грибних господарств
    Для вирощування більшості рослин необхідно підтримувати певний рівень вологи пртягом тривалого проміжку часу, особливо це стосується тропічних, екзотичних рослин, грибів. З огляду на те, що можливості постійно доливати воду може й не бути, радимо Вам звернути увагу на зволожувачі з великою ємністю для води та функцією автоматичного відключення при її закінченні.
Категорія: Мікроклімат | Додав: mhgd (2013-Авг-25)
Переглядів: 1226 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Кондиціонери
Теплові насоси
Опалення
Вентиляція
Мікроклімат
Сантехніка
Замовити товар

Ви можете замовити у нас будь-який товар, який не знайшли на нашому сайті [детальніше...]
Статистика