Кошик пустий
Головна » Статті » Мікроклімат

Мікроклімат на робочому місці

Дослідження показали, що 80% життя людина проводить у приміщенні. Із цих вісімдесяти відсотків 40% – на робочому місці. І від того, у яких умовах кожному з нас доводиться працювати, залежить багато чого. Навіть здоров’я!!!

Проби повітря із різних офісних приміщень показали, що в них містяться численні бактерії, віруси, частки пилу, шкідливі органічні сполуки, такі як молекули вигарного газу й багато інші речовини, що несприятливо позначаються на здоров’ї службовців. За статистикою, 30% офісних службовців страждають підвищеною подразливістю сітківки ока, 25% відчувають систематичні головні болі, а в 20% – труднощі з дихальними шляхами.

Що ж зобов’язаний зробити роботодавець для поліпшення умов праці у власній організації? По-перше, щоб зменшити випадки респіраторних захворювань між працівниками, слід поліпшити або організувати систему вентиляції. У більшості офісних будинків розташовані кондиціонери, які «переганяють» повітря, змінюючи його температуру. Втім, у випадку якщо у приміщенні погана вентиляція, то згодом повітря, що проходить через кондиціонери, наповнюється мікробами, бактеріями цвілі й пилом.

Істотний вплив на стан організму людини, його працездатність створює мікроклімат (метеорологічні умови) у виробничих приміщеннях – клімат внутрішнього середовища цих приміщень, який визначається діючими на організм людини комбінаціями температури, вологості, швидкості руху повітря й теплового випромінювання нагрітих поверхонь. Мікроклімат виробничих приміщень, в основному, впливає на тепловий стан організму людини і його теплообмін з навколишнім середовищем. Незважаючи на те, що параметри мікроклімату виробничих приміщень можуть значно коливатися, температура тіла людини залишається постійною (36,6 °С).

Нормальне протікання фізіологічних процесів в організмі можливо лише тоді, коли тепло, що виділяє організм безперервно передається в навколишнє середовище. Віддача теплоти організмом людини в зовнішнє середовище відбувається трьома основними способами: конвекцією, випромінюванням і випаровуванням. Зниження температури при всіх інших однакових умовах призводить до росту тепловіддачі шляхом конвекції й випромінювання й може привести до переохолодження організму. При високій температурі практично все тепло, яке виділяється, віддається в навколишнє середовище випаром поту.

Недостатня вологість призводить до інтенсивного випаровування вологи зі слизових оболонок, їх пересиханню та ерозії, забрудненню хвороботворними мікробами. Вода й солі, виділювані з організму потім, повинні заміщатися, оскільки їх втрата приводить до згущення крові й порушенню діяльності серцево-судинної системи.

Категорія: Мікроклімат | Додав: mhgd (2013-Авг-25)
Переглядів: 786 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Кондиціонери
Теплові насоси
Опалення
Вентиляція
Мікроклімат
Сантехніка
Замовити товар

Ви можете замовити у нас будь-який товар, який не знайшли на нашому сайті [детальніше...]
Статистика